.

.

Κυριακή 17 Μαΐου 2015

Ολυμπιακός - Παναιτωλικός 3-0

Ο Παναιτωλικός γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 στο αποψινό φιλικό με τον Ολυμπιακό.
Μετά το ισόπαλο χωρίς τέρματα ημίχρονο στο οποίο η ομάδα του Παναιτωλικού είχε δύο σημαντικές
ευκαιρίες με τον Βιγιαφάνιες (δοκάρι) και τον Ρουσκουσέδα, οι γηπεδούχοι άρχισαν το β’ ημίχρονο με δύο γκολ του Φουστέρ (48’ και 52’) και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ με τον Χάρα στο 61’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο (46’ Γιαννιώτας, 75’ Κουρτεσιώτης), Σαλίνο, Σιόβας, Μαζουακού, Αυλωνίτης (46’ Μποτία), Κασάμι (46’ Μπουχαλάκης), Ν’Ντινγκά (18’ Μιλιβόγεβιτς), Φουστέρ, Φορτούνης, Μήτρογλου (46’ Διαμαντάκος), Μπενίτες (46’ Χάρα).
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ράφαελ (46’ Στεφανάκος, 88’ Κολοβούρης), Μύγας (88’ Χαντάκιας), Κούσας, Μαλεζάς, Κέβιν, Γοδόι, Λάζαρ (84’ Κωνσταντινόπουλος), Φωτάκης (70’Μήλιος), Ρουσκουσέδα (80’ Βασιλάρης), Βιγιαφάνιες (88’ Ζαρκάδας), Μορένο (55’ Θεοδωρίδης).